... ako sme začali ...

" ... mohli by sme si volakedy, volade, volake fotky, filmy, alebo čo premitnut .... "

Táto myšlienka nás napadla už viac krát, hlavne po absolvovaní podobných prezentácii na MFHF v Poprade, Bánovciach, Diviakoch, Nitre, ... alebo len tak, niekde pri spoločnej debate pri pivku. Trvalo to aj niekoľko rokov a stále nič. Neviem prečo, ale myslím si, že nás do toho dohnalo aj video z nášho spoločného tripu po Južnej Amerike a v Auguste 2010 nás to nakoplo natoľko, že sme sa rozhodli takéto podujatie pod názvom "... a CHODÍM PO HORÁCH" zorganizovať. Snaha nevyšla na zmar a prvý ročník sa skutočne konal 16.10.2010 v DK Solčany.

Máme radi aj dobrú hudbu a preto, aby sme sa po zhliadnutí nádherných záberov prírody iba tak nerozišli, rozhodli sme sa pozvať v niektorých ročníkoch aj hudobného hosťa. Takto chceme dostať do diania verejnosti športové aktivity, potulky po horách, ale aj všeobecne turizmus a cestovanie a spojiť, tak príjemné s užitočným pre tých, ktorí s prírodou a dobrou zábavou nemajú problém ;).

Takto návštevníci majú priestor a možnosť spoločne predebatovať čo videli, čo plánujú, môžu si vymeniť svoje skúsenosti, prípadne pri dobrej muzike si aj rozhýbať svoje za pol dňa zasedené zhýčkané kĺby ;).

Akciu zastrešuje občianske združenie, ktorého sme členmi a to Horolozecký klub JAMES Solčany a v posledných rokoch aj KST Solčany, podporujú nás priatelia a ďalší prívrženci, ktorým sme za to vďační a zverejňujeme ich.

V roku 2017 sú to: